19 kwietnia 2017

Strefa kinomaniaczki: co obejrzeć w wolnej chwili?


Filmy, które warto obejrzeć


Hejka!


Masz wolny wieczór i nie wiesz, jaki film obejrzeć? Zapraszam. Wprowadzam nową serię na blogu- Strefę kinomaniaczki. Co jakiś czas będę polecała Wam filmy, które mi się spodobały. Zaczynamy!

 

 

Piękna i bestia


Włosko-hiszpańska wersja klasycznej animacji z 2014r. Bella Dubois, córka marynarza najmuje się na służbę u księcia Leona DalVille'a, by odpracować dług ojca. W zamku mieszka również jego wuj i kuzynka Helene, która od dawna się w nim podkochuje. On nie odwzajemnia jej uczucia. Próbuje okrucieństwem zagłuszyć pustkę po śmierci żony. Nie dająca za wygraną kuzynka proponuje księciu zakład: jeśli w 3 tygodnie uwiedzie niewinną Bellę, ona przyjmie oświadczyny starego barona. Jeśli mu się nie uda- ożeni się z Helene. Kto wygra zakład? Jaki sekret skrywają mieszkańcy zamku?Film ten był emitowany w Polsce jako miniserial złożony z 4 odcinków, mi udało się obejrzeć go w całości w zeszłą sobotę. 
Czym urzekł mnie ten film? 

Tym, że zamiast koncentrować się na wyglądzie bestii jako bajkowego stworzenia, pokazano okrutny charakter księcia, który podkreślono blizną- konsekwencją złych czynów. Ponadto spodobał mi się brak magii w filmie- nie ma tu przemiany potwora w pięknego księcia (brak rozczarowania, że książę wyglądał lepiej jako bestia)  ani mówiących przedmiotów. Intrygujący jest też sekret skrywany przez mieszkańców zamku. Na uwagę zasługują piękne stroje Belli.


 

 

Pamiętnik
Film zrealizowany na podstawie powieści Nicholasa Sparksa pod tym samym tytułem. Poznajemy dwoje mieszkańców domu opieki. Mężczyzna czyta chorej na Alzheimera kobiecie pamiętnik, w którym opisana jest historia wielkiej miłości. Pragnie w ten sposób przywrócić jej pamięć. Przenosimy się w lata 40. do Karoliny Północnej, trwają wakacje. Młody chłopak, pracownik tartaku zakochuje się w bogatej dziewczynie z miasta. Czy ich uczucie ma szansę przetrwać próbę czasu? Czy starsza kobieta odzyska pamięć?Długo nie mogłam się zabrać za ten film, ale w końcu uległam namowom koleżanki i obejrzałam go. To była świetna decyzja.Czym urzekł mnie ten film?

Na początku irytowało mnie zachowanie głównego bohatera- młodego chłopaka, ale w miarę jak film się rozkręcał, zaczynałam go lubić za jego wytrwałość. Oprócz tego spodobało mi się, że w filmie została ukazana taka prawdziwa, czysta miłość. 

 

 

Love, Rosie
Film nakręcony na podstawie powieści Cecelii Ahern pod tym samym tytułem (początkowo When Rainbows End). Alex i Rosie znają się od dzieciństwa. Oboje mają plany, by pójść na studia do Bostonu. Alexowi udaje się to zrobić, Rosie czeka natomiast nowa rola życiowa, na którą nie jest do końca przygotowana. Ich drogi się rozchodzą. Czy uda im się jeszcze kiedyś spotkać? Czy ta przyjaźń ma szansę przetrwać?Czym urzekł mnie ten film?

Świetnym aktorstwem, bez sztuczności- w uczucie łączące Alexa i Rosie wierzy się przez cały film. Ponadto spodobało mi się wykorzystanie znanych motywów w sposób, który sprawia wrażenie świeżego, a nie oklepanego. 

***

Oglądałyście któryś z tych filmów?

Co sądzicie o nowej serii na blogu?


1 komentarz: